Strona główna Szczecinek W Adasiu wspólnie szukano kodów QR

W Adasiu wspólnie szukano kodów QR [FOTOGALERIA]

Od pewnego czasu corocznie obchodzimy w lutym Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku zorganizowali swoim uczniom bardzo ciekawą zabawę, w której udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas. Dzieci i młodzież, po podziale na drużyny, naprzemiennie rozwiązywali zadania i łamigłówki oraz poszukiwali na terenie gmachu szkoły kodów QR. Niejako przy okazji poznawali zasady bezpiecznego korzystania z sieci, a nabytą wiedzą dzielili się z rówieśnikami.

Poza głównym celem, a więc poznaniem właściwych wzorców zachowania w Internecie, zabawa służyła pogłębieniu umiejętności pracy w zespole. Wspólne rozwiązywanie zadań oraz poszukiwanie kolejnych kodów mocno integrowało również członków drużyn.

Patrząc na uśmiechy uczestników zabawy, trudno nie odnieść wrażenia, że nauka prowadzona w ten sposób bardzo im podpowiada. To też świetna okazja do promocji nowoczesnych technologii w nauce – nawet pamiątkowe nagrody dla zwycięzców zostały wykonane na drukarkach 3D.

Wkrótce na naszej stronie materiał video z wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj