Strona główna Barwice W Barwicach powstanie nowy rynek

W Barwicach powstanie nowy rynek

W Barwicach powstanie zupełnie nowe targowisko. Umowę na dofinansowanie budowy rynku przy ul. Zielonej podpisali dziś wicemarszałek Tomasz Sobieraj oraz burmistrz Mariusz Kieling. W wydarzeniu uczestniczył również radny wojewódzki Jakub Hardie-Douglas.

Do Gminy Barwice z Urzędu Marszałkowskiego trafi ponad 960 tys. zł, a całkowity koszt inwestycji przewidziano na nieco ponad 1,8 mln zł. Będzie to ogrodzony plac targowy o powierzchni ok. 1300 m2. Miejsce to wyposażone zostanie w stoły targowe, wiaty targowe i elementy małej architektury takie jak ławki parkowe, stojak rowerowy, wiatę na wózki sklepowe. Do dyspozycji sprzedawców i klientów targowiska oddany będzie budynek sanitarno-gospodarczy z WC oraz część wypoczynkowa.

Nowy obiekt handlowy z pewnością polepszy komfort zarówno sprzedających jak i kupujących. W budowie i przebudowie takich miejsc pomogą unijne środki z PROW 2014-2020 o łącznej wysokości blisko 2,6 mln zł. O dotację mogły starać się gminy i powiaty oraz związki międzygminne i powiatowe w miejscowościach liczących do 200 tys. mieszkańców. Jeden projekt mógł otrzymać maksymalnie 1 mln zł. Przyznane środki mogą dotyczyć budowy nowego targowiska lub przebudowy już istniejącego. Dzięki dofinansowaniu obiekty te staną się nowoczesnymi i wygodnymi strefami handlu dla rolników z danego regionu, którzy na preferencyjnych warunkach będą mogli sprzedawać produkowane przez siebie artykuły rolno-spożywcze.

W tej perspektywie unijnej, do tej pory, na inwestycje związane z targowiskami przeznaczono łącznie prawie 6 mln zł. Środki te pozwoliły na budowę lub modernizację 9 targowisk. Oprócz Barwic, nowe ryneczki zyskają w najbliższym czasie również Chojna oraz Dolice.

Wkrótce materiał video z dzisiejszego wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj