Strona główna Szczecinek Powiat i miasto dalej razem pomagają, choć miejsc noclegowych zaczyna brakować

Powiat i miasto dalej razem pomagają, choć miejsc noclegowych zaczyna brakować

Na czwartkowy poranek zwołano wspólną konferencję prasową starosty Krzysztofa Lisa oraz burmistrza Daniela Raka, której tematem była oczywiście dalsza pomoc uchodźcom przybywającym z Ukrainy. W spotkaniu z mediami uczestniczył również Włodzimierz Fil, pełnomocnik starosty ds. uchodźców.

O współpracę z samorządem w kwestii pomocy naszym wschodnim sąsiadom po raz kolejny zaapelował włodarz powiatu. Zdaniem starosty, tylko skoordynowana pomoc ma szansę być w pełni efektywna oraz znacznie ułatwi pracę sektorowi publicznemu. Krzysztof Lis zwrócił również uwagę na kurczące się w bardzo szybkim tempie możliwości zakwaterowania osób uciekających przed wojną. Starosta Szczecinecki zaapelował już do Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego o przydzielenie 400 łóżek polowych, które rozprowadzone byłyby następnie do wszystkich gmin powiatu.

O pracy nad kolejnymi pomieszczeniami przeznaczonymi dla uchodźców wspominał również Daniel Rak. Burmistrz Miasta Szczecinek zamierza takie wyznaczyć m.in. w dawnej siedzibie Nadleśnictwa Szczecinek przy ul. Kosciuszki, a także w starej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1.

Obaj samorządowcy zapewnili, że duży nacisk kładą na zagospodarowanie czasu wolnego dla najmłodszych, a środków i chęci do pomocy z ich strony nie zabraknie, pomimo niewystarczających ich zdaniem środków, które do samorządów popłyną z rządowej kasy. Po raz kolejny zaapelowali również do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i dzielenie się darami.

Wedle stanu na dziś, na teren powiatu szczecineckiego przybyło blisko 400 uchodźców z Ukrainy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj