Strona główna Szczecinek Jest umowa na remont drogi Juchowo-Radacz

Jest umowa na remont drogi Juchowo-Radacz

Kolejna inwestycja planowana w ramach Polskiego Ładu nabiera realnych kształtów. W poniedziałkowe południe w budynku starostwa uroczyście podpisano umowę na kompleksową modernizację drogi łączącej Juchowo z Radaczem. W wydarzeniu udział wzięła m.in. wiceminister Małgorzata Golińska.

Wcześniej przetargi w ramach Polskiego Ładu w naszym regionie rozstrzygnięto m.in. w Białym Borze oraz w Grzmiącej. Samorządowcy chwalą program za nieskomplikowaną procedurę, ale chyba najbardziej cieszy ich niewielki wkład własny, dzięki czemu mogą realizować projekty przez lata chowane do szuflady.

Zgodnie z pierwszymi założeniami, koszt inwestycji łączącej Juchowo z Radaczem oszacowano na nieco ponad 15 mln zł. Wynik przetargu okazał się aż o prawie 5 mln zł niższy, na czym skorzystał przede wszystkim Bank Gospodarstwa Krajowego, który wystawia promesy na inwestycje w ramach Polskiego Ładu.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na styczeń przyszłego roku, ale starosta Krzysztof Lis nie wyklucza, że nową drogą pojedziemy jeszcze pod koniec tego roku. Więcej w naszym materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj