Strona główna Szczecinek Ratusz kontra przedszkola: KCUW wydaje komunikat

Ratusz kontra przedszkola: KCUW wydaje komunikat

Komunalne Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku informuje, że z dniem 31 sierpnia 2022 roku wygasa umowa dzierżawy budynków, jaką Miasto Szczecinek podpisało w 2007 roku ze spółkami cywilnymi, które prowadzą niepubliczne przedszkola Tęcza (ul. Nowa 2) i Krasnoludek (ul. Przemysłowa 5). W związku z powyższym placówki te od 1 września 2022 r. nie będą posiadały tytułu prawnego do zajmowania tych obiektów oraz do prowadzenia w nich działalności oświatowej.

W sytuacji, w której podmiot prowadzący przedszkole nie jest w stanie wskazać swojej siedziby, zostaje – w świetle obowiązujących przepisów – wykreślony z rejestru placówek oświatowych prowadzonych przez Burmistrza Szczecinka, a co za tym idzie, pozbawiony możliwości otrzymywania z budżetu miasta dotacji. Nieruchomości te zostaną, zgodnie z rozstrzygniętym postępowaniem przetargowo-konkursowym, przekazane nowym podmiotom, które już rozpoczęły procedurę rekrutacji.

Wszystkich rodziców zainteresowanych skorzystaniem z oferty przedszkolnej w tych dwóch placówkach prosimy o kontakt z panią Iwoną Jasik (Niepubliczne Przedszkole Zaczarowany Ogród – tel. 693 442 692, www.zlobek.net, mail: iwona.jasik@interia.pl) oraz panią Dorotą Ludewicz (Niepubliczne Przedszkole Motylek, tel. 721 312 741,www.motylkowo.com.pld.ludewicz@gmail.com).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj