Strona główna Gmina Szczecinek W Omulnej powstaje świetlica

W Omulnej powstaje świetlica

Gmina Szczecinek przeprowadza kolejną dużą inwestycję, którą jest budowa świetlicy wiejskiej w Omulnej. Na ten cel pozyskano dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, z którego przyznane zostały środki w wysokości 499.277,00 zł.

W wyniku realizacji inwestycji powstał już budynek świetlicy z częścią socjalną, a teraz czas na utwardzony układ komunikacyjny, parking i oświetlenie terenu. Budynek ma ponad 20 m długości oraz prawie 10 m szerokości, powierzchnia zabudowy zaś wynosić 175 m2. Obiekt zaprojektowano, jako niepodpiwniczony, parterowy, kryty dachem dwuspadowym. Będzie to obiekt ekologiczny, dlatego też zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo, obszar ten będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 900 tys. zł, a brakująca kwota pochodzi z budżetu gminy. Zakończenie prac inwestycyjnych zaplanowano na koniec maja 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj