Strona główna Grzmiąca Co dalej z drogą w Mieszałkach?

Co dalej z drogą w Mieszałkach?

Ze zmiennym szczęściem zakończyły się postępowania przetargowe w Gminie Grzmiąca na realizację inwestycji w ramach Polskiego Ładu. O ile oferta na modernizację ul. Spółdzielczej w Grzmiącej okazała się nad wyraz atrakcyjna (wartość zadania oszacowano na nieco ponad 1,8 mln zł, a ostatecznie wyniesie niecałe 1,2 mln zł), o tyle najniższa cena na modernizację drogi w Mieszałkach już okazała się sporo droższa od pierwotnie planowanej.

W szybkim czasie ceny, nie tylko paliwa, pogalopowały w górę – wyjaśnia wójt Patryk Makowski. Zaplanowana w budżecie kwota na wykonanie tej inwestycji to 2.425.500,00 zł, natomiast najtańsza oferta z czterech złożonych w przetargu opiewa na kwotę 2.557.170,00 zł. Różnica przy tej najtańszej ofercie to 131.670,00 zł.

Przypomnijmy, że zgodnie na inwestycję Urząd Gminy w Grzmiącej otrzymał z Polskiego Ładu 2.292.098,00 zł, zaś 133.402,00 zł miało stanowić wkład własny, co jest wartością 5,50% całej inwestycji. 

Dofinansowanie niestety nie podlega zwiększeniu – dodaje Wójt Gminy Grzmiąca. To co możemy zrobić w tej sytuacji to zwiększyć udział wkładu własnego do wartości najtańszej oferty. Uzależnione jest to z kolei od zabezpieczenia na ten cel dodatkowych środków w budżecie. Zwiększenie wkładu o brakującą kwotę spowoduje, że urośnie on do poziomu 265.072,00 zł co stanowić będzie 10,37% wartości całej inwestycji.

Na najbliższej sesji przedstawię radnym propozycje zmian w budżecie, które pozwolą na realizację tej inwestycji. Wiele wskazuje jednak na to, że taniej w najbliższym czasie nie będzie, a może być tylko drożej – kończy ze smutkiem włodarz gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj