Strona główna Biały Bór Bezpłatna kastracja kotów w Białym Borze

Bezpłatna kastracja kotów w Białym Borze

Foto: Nennieinszweidrei / Pixabay

Mieszkańcy gminy Biały Bór mogą od 1 kwietnia bezpłatnie dokonać kastracji kota. Akcja wprawdzie czasowo jest przewidziana do 31 października, ale ze zgłoszeniem nie ma sensu zwlekać z powodów zarówno finansowych, jak i zdrowotnych.

Jak informuje Urząd Miejski w Białym Borze: Wysokość środków finansowych ograniczona, dofinansowanie zostanie zapewnione według kolejności zgłoszeń. Mieszkańcy zgłaszają się po wniosek do Urzędu Miejskiego w Białym Borze ul. Słupska 10, 78-425 Biały Bór, w godzinach urzędowania, tel. 0 94 37 39 002 wew. 609.

Jak dodatkowo podkreślają specjaliści z zakresu weterynarii, kastracja zarówno samic jak i samców ma pozytywny wpływ na wiele aspektów dotyczących zdrowia naszych podopiecznych. Wykastrowane osobniki, co jest statystycznie udowodnione, żyją znacznie dłużej od mruczków niepoddanych temu zabiegowi.

Białoborska akcja prowadzona we współpracy z Fundacją ZWIERZ z siedzibą w Bieruniu, zabiegi zaś wykonuje Gabinet weterynaryjny Andrzeja Lechowicza, zlokalizowany przy ul. Lipowej 17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj