Strona główna Borne Sulinowo Wielkopolanie dla Ukraińców z naszego powiatu

Wielkopolanie dla Ukraińców z naszego powiatu

Aż 150 poduszek trafi do ukraińskich mam i ich dzieci przebywających w obiektach powiatu szczecineckiego. Jaśki uszyły pracownice oraz mieszkanki Zespołu Dziennych Domów Pomocy Filia nr 3 os. Piastowskie 101 z Poznania. 

Jak to się zaczęło? Otóż panie z poznańskiego ZDDP wystąpiły w popularnym programie śniadaniowym Dzień dobry TVN, w którym opowiadały o swojej krawieckiej działalności i pomocy jaką kierują do obywateli Ukrainy. Program obejrzał kierownik Zakładu Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego Sławomir Elegańczyk, który będąc pod wrażeniem pracy pań niewiele czekając zadzwonił do placówki z zapytaniem czy mogłaby również wesprzeć uchodźców znajdujących się pod opieką samorządu powiatowego. Odpowiedź mogła być tylko jedna… Oczywiście! Już następnego dna wyruszył transport po 150 nowo uszytych poduszek. 

Aktualnie w placówkach Powiatu Szczecineckiego przebywa 133 uchodźców z Ukrainy – 77 w Schronisku Młodzieżowym w Szczecinku i 56 w DPS w Bornem Sulinowie. Gros z nich po przeżyciu traumatycznych doświadczeń potrzebuje psychologicznego wsparcia, miewa koszmary, powraca pamięcią do trwającego w ich domu piekła wojny. Dar pań z Zespołu Dziennych Domów Pomocy na pewno sprawi, że znów zasną spokojnym snem…

Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Info: Piotr Rozmus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj