Strona główna Szczecinek Dwa srebra w Drezdenku

Dwa srebra w Drezdenku

Dwóch reprezentantów i dwa medale! W ubiegły weekend w Drezdenku rozegrano Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule ringowej full-contact. W zawodach startowało 236 zawodników z 63 klubów, w tym właśnie para z KSW Szczecinek.

Nasz pierwszy zawodnik, Szymon Gaczyński, z lubuskiego przywiózł srebro w kat. -67 kg (junior starszy). W drodze do finału wygrał dwie walki, a w finale zmierzył się z Mieszko Siemiątkowskim z Zamek Expom Kurzętnik. Mimo że jego przeciwnikiem okazał się Mistrz Europy to pojedynek był wyjątkowo wyrównany aż do 3. rundy. W decydującej części walki Szymon doznał jednak krwotoku z nosa, przez co sędzia musiał zakończyć starcie. Na pocieszenie szczecinecczaninowi pozostaje wicemistrzostwo Polski oraz zdobyte tydzień wcześniej mistrzostwo kraju w formule low-kick.

Wiktoria Szumska w kat. -60 kg (junior młodszy) również zdobyła srebrny medal, pierwszą walkę przegrywając dopiero w finale z Dominiką Pruszczyk z UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria. Pomimo prowadzenia Wiktorii w punktacji, arbitrzy zdyskwalifikowali mieszkankę Szczecinka za nieprawidłowe ciosy. Warto przypomnieć, że Wiktoria w zeszłym roku zdobyła tytuł Mistrza Polski oraz puchar dla najlepszej zawodniczki.

Co ciekawe, walki finałowe transmitowane były w telewizji, a komentował je „nasz” Jakub Pokusa, czyli aktualnie najbardziej utytułowany kickbokser w naszym kraju – m.in. Zawodowy Mistrz Świata w kickboxingu WAKO PRO.