Strona główna Szczecinek Areszt dla narkotykowego dilera

Areszt dla narkotykowego dilera

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Policjanci kryminalni ze szczecineckiej komendy zatrzymali 38-latka, który posiadał ponad 330 gramów marihuany i 20 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków. Sąd Rejonowy w Szczecinku przychylił się do wniosku szczecineckiej Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za tego typu przestępstwo może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku uzyskali informację, z której wynikało, iż w jednym z mieszkań na terenie Szczecinka ma dojść do transakcji narkotykowej. Zaangażowanie i determinacja szczecineckich funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku 30-latka, który dokonał zakupu środków odurzających. Mężczyzna opuszczając mieszkanie natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do komendy. Chwilę później w rękach policjantów był już 38-latek, który udostępnił mężczyźnie narkotyki w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli u niego ponad 330 gramów marihuany i 20 gramów amfetaminy.

Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 30-latek ze Szczecinka odpowie za posiadanie środków odurzających, natomiast drugiemu z zatrzymanych mężczyzn przedstawiono kolejno zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających.

Sąd przychylił się już do wniosku Prokuratury Rejonowej w Szczecinku i zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu. Co do 30-latka, prokurator rejonowego podjął decyzję o objęcie go policyjnym dozorem. Za handel narkotykami grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: asp. Anna Matys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj