Strona główna Szczecinek Antoni Biedziuk wicemistrzem Polski

Antoni Biedziuk wicemistrzem Polski

W miniony weekend w Tarnobrzegu, gdzie trzy tygodnie temu tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg zrobiły pierwszy krok w kierunku wygrania Ligi Mistrzyń, odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Złotego medalu z roku ubiegłego w klasie 9-10 broniła ekipa gospodarzy – IKS Jezioro Tarnobrzeg, w której składzie występuje szczecinecki pingpongista Antoni Biedziuk.

Pierwsza faza turnieju nie przyniosła niespodzianek i do decydującej potyczki o mistrzostwo przystąpiły dwa najwyżej rozstawione zespoły: ZSR Start Zielona Góra oraz IKS Jezioro Tarnobrzeg. Z pozycji faworyta startowali zielonogórzanie mający w swoim składzie drużynowych Mistrzów Świata oraz Mistrza Olimpijskiego.

Finałowy pojedynek stał na wysokim poziomie, lecz zgodnie z oczekiwaniami Start pokonał gospodarzy w stosunku 2:0 i został Mistrzem Polski na rok 2022.

Skład zwycięzców: Piotr Grudzień (MVP Mistrzostw), Igor Misztal oraz Hubert Morusiewicz. Obrońcy tytułu tarnobrzeżanie wystąpili w składzie: Paweł Włodyka, Antoni Biedziuk oraz Dawid Sowa.

Medale brązowe zdobyły drużyny: RSSiRON Start Radom oraz ZSN Start Skierniewice. W sumie tenisiści Jeziora zdobyli trzy medale: złoty, srebrny oraz brązowy.