Strona główna Szczecinek Prawie 10 tys. zł z mandatów… przez jeden dzień

Prawie 10 tys. zł z mandatów… przez jeden dzień

Foto: Szczecinek112

Szczecinnecy policjanci ruchu drogowego przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zmiany w przepisach ruchu drogowego, policyjne kontrole, a także wysokie kary za wykroczenia drogowe spowodowały, że część kierowców zdjęło nogę z gazu. Niestety są też tacy, których nie odstraszyły wysokie mandaty. Ku przestrodze i w trosce o bezpieczeństwo przed majowymi wyjazdami przedstawiamy efekty jednej ze służb na drodze krajowej nr 11.

Najczęstszą przyczyną wielu zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość lub też niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Niestety, nie wszyscy kierujący pamiętają o zmianach w przepisach ruchu drogowego i wysokość mandatów nie powstrzymuje ich od nierozsądnych oraz niebezpiecznych zachowań na drodze. Lekceważenie przepisów drogowych może być jednak bardzo kosztowne o czym licznie przekonali się kierujący podróżujący DK11.

Jednym z zatrzymanych do kontroli drogowej okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego. Kierujący pojazdem marki Chrysler przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł i 6 punktami karnymi.

Kolejny kierujący zatrzymany do kontroli drogowej to 49-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Kierujący Volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 42 km/h, za co policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokość 1000 zł i 8 punktami karnymi.

Niechlubnym rekordzistą został 39-letni mieszkaniec Wałcza, który jadąc pojazdem marki Alfa Romeo wyprzedzał w miejscu niedozwolonym i poruszał się z prędkością 154 km/h, gdzie ograniczenie wynosiło 90 km/h. Policjanci z grupy SPEED nałożyli na kierującego mandat karny o łącznej wartości 2200 zł i 15 punktów karnych. 

Podsumowując działania szczecineckiej drogówki należy również wymienić aż 5 kierujących, którzy nie stosowali się do zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu za co zostali ukarani mandatami po 1000 zł i po 5 pkt karnych każdy.

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym oraz coraz bardziej sprzyjającymi warunkami na drodze, szczecineccy policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu.

Info: asp. Anna Matys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj