Strona główna Szczecinek Przystanek Muzyczna powrócił!

Przystanek Muzyczna powrócił!

Po czteroletniej przerwie na szczecineckie ulice powrócił barwny, radosny i głośny korowód złożony z uczniów oraz pedagogów szczecineckiej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga. Wydarzenie, które w tym roku miało nieco inny charakter jak zawsze miało za zadanie zachęcić do wstąpienia w progi popularnego Muzyka.

Po efektownym przemarszu m.in. przez Plac Wolności, rozkochana w muzyce kolumna powróciła się na dziedziniec szkoły gdzie na mieszkańców czekał rodzinny piknik z wieloma atrakcjami. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanego zamku, czekała na nich też wata cukrowa. Tradycyjnie serwowano również w niektórych kręgach już legendarne ciasta, upieczone przez rodziców młodych muzyków. Nie zabrakło również tradycyjnego koncertu, który był ostatnim akcentem wczorajszego święta.

Przystanek Muzyczna zainaugurował również dni otwarte placówki, które przez najbliższe dwa dni przedstawiają się następująco:

11 maja 2022 (środa)

  • 16.00-18.00 – indywidualne konsultacje z nauczycielami instrumentów: altówki, fortepianu, fletu, puzonu, tuby, perkusji, skrzypiec, trąbki, wiolonczeli, śpiew (dla kandydatów do szkoły muzycznej II stopnia)
  • 17:00 – konsultacje dla kandydatów na specjalność RYTMIKA ( SM II st.)
  • 17:30 – kształcenie słuchu dla kandydatów do szkoły muzycznej II stopnia

12 maja 2022 (czwartek)

  • 16.00-18.00 – indywidualne konsultacje z nauczycielami instrumentów: akordeonu, altówki, fortepianu, fletu, gitary, klarnetu, puzonu, tuby, perkusji, saksofonu, skrzypiec.
  • 17.30 – kształcenie słuchu dla kandydatów do szkoły muzycznej II stopnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj