Strona główna Szczecinek Gabriel Łosiewicz świetnie zaczyna sezon letni

Gabriel Łosiewicz świetnie zaczyna sezon letni

Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Szczecinecki tenisista Gabriel Łosiewicz w ubiegły weekend wziął udział w tenisowym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów o Puchar Warty w Poznaniu. Zawodnik znad Trzesiecka, na co dzień trenujący na kortach Aqua-Turu pod okiem trenera Justina Clarke´a, świetnym wynikiem rozpoczął sezon letni na kortach otwartych z mączki ceglanej.

W rywalizacji singlowej Gabriel rozegrał bardzo dobry turniej. Jako zawodnik rozstawiony mógł w I rundzie cieszyć się z „wolnego losu”. Wygrał mecz II rundy z Leonem Jednaczem z Klubu Tenisowego Warszawianka Warszawa (6:1, 6:2), w ćwierćfinale pokonał Filipa Bojko z Klubu Tenisowego Royal w Zielonej Górze (7:6 i 6:2), a w półfinale (po ponad 2 godzinnej walce) Jakuba Włodarczyka ze Śląskiego Centrum Tenisowego Pszczyna (6:4 i 6:4). W finale nasz reprezentant musiał uznać wyższość zawodnika z Fundacji Szczecińskiej Klub Tenisowy Promasters Doriana Juszczaka. Mecz rozstrzygnął (po ponad trzy godzinnej walce) dopiero trzeci set.

Jednocześnie Gabriel w parze z Marcelem Nawarą (z Fundacji Szczecińskiej Klub Tenisowy Promasters), po emocjonującej walce I rundy z parą Filip Bojko / Dorian Juszczak oraz w kolejnym meczu z parą Marcin Żarski / Marcel Weiner, znaleźli się w finale. Dopiero tu ulegli parze Jakub Strzelecki / Bartłomiej Roś zajmując ostatecznie II miejsce w grze deblowej.

Gratulujemy udanego startu!

Info: Piotr Rozmus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj