Strona główna Szczecinek Ginekologia i położnictwo w remoncie

Ginekologia i położnictwo w remoncie

Przebudowa oddziału ginekologiczno-położniczego szczecineckiego szpitala to jedna ze sztandarowych inwestycji Powiatu Szczecineckiego realizowana w ramach tegorocznego budżetu. Prace są już bardzo zaawansowane, a ich zakończenie zaplanowano na wrzesień br. 

Koszt inwestycji to prawie 9,3 mln zł. Powiat Szczecinecki na jej realizację otrzymał aż 5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wkład i zaangażowanie w pozyskanie środków minister Małgorzaty Golińskiej, dla której realizacja rzeczonego przedsięwzięcia ma szczególne znaczenie. 

Oprócz oddziału ginekologiczno-położniczego zostanie przebudowany także blok porodowy, pododdział neonatologiczny oraz poddasze głównego budynku szpitala. Na nowo wyremontowanych oddziałach pojawi się również nowoczesne wyposażenie. Wymieniony zostanie jeden z dźwigów szpitalnych łączących wszystkie kondygnacje obiektu, fragment poszycia dachowego wraz z dociepleniem oraz instalacja oddymiania klatki schodowej, łącznie z oknami oddymiającymi. Celem inwestycji jest dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów, w tym zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego i zmniejszenie zagrożenia epidemiologicznego, poprawa warunków pobytu i udzielania świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego pacjentom i personelowi.

Obecnie zakończono roboty dekarskie, zaizolowano i przełożono pokrycia dachowe, wymieniono stolarkę okienną oraz wykonano docelowe zasilenie energetyczne budynku. Ponadto dobiegają końca roboty budowlane w obrębie bloku porodowego na I piętrze budynku (sala cięć cesarskich, 3 sale porodowe oraz pomieszczenia zaplecza). Ku końcowi zbliżają się również prace na III piętrze budynku, gdzie wymieniono urządzenia wentylacyjne w poziomie piwnic oraz ułożono instalacje w klatce schodowej. Te konkretne zadania powinny zostać ukończone do 20 maja. Potem prace skoncentrują się na oddziale ginekologicznym oraz oddziale neonatologii.

Info: Piotr Rozmus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj