Strona główna Szczecinek Powiatowe święto wszystkich strażaków

Powiatowe święto wszystkich strażaków

Wspominany 4 maja św. Florian jest od zawsze opiekunem strażaków dlatego też przez ten miesiąc w całym kraju na różnych szczeblach obchodzone są dni strażaka. Po odbywających się 15 maja w Łobzie obchodach wojewódzkich przyszedł czas na uroczystości w naszym regionie, tradycyjnie i nieprzypadkowo odbywające się w szczecineckim Zespole Szkół nr 6, w którym od lat z powodzeniem funkcjonuje klasa strażacka.

Odbywające się w sali gimnastycznej Rolniczaka uroczystości były były okazją do nadania funkcjonariuszom awansów oraz wręczenia wyróżnień. Nie mogło też zabraknąć obowiązkowego programu artystycznego, który przygotowała młodzież ze szkoły na Światkach. Przede wszystkim jednak dzisiejsze święto było najlepszym możliwym momentem na złożenie podziękowań za niezwykle trudną i wymagającą służbę.

Życzenia składali przede wszystkim przybyli na uroczystość goście: Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Tomczyk, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP dh Marek Kowalski, Wiceminister Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska oraz Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

My również wszystkim strażakom, zarówno funkcjonariuszom z Państwowej Straży Pożarnej jak i druhnom i druhom z OSP życzymy tradycyjnie takiej samej ilości powrotów z akcji co wyjazdów.

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj