Strona główna Borne Sulinowo Wyjątkowe obchody Dnia Strażaka w Łubowie

Wyjątkowe obchody Dnia Strażaka w Łubowie

W ubiegłą sobotę, 21 maja, w Łubowie odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka. Podczas wydarzenia wręczono odznaczenia zasłużonym druhom z gminy Borne Sulinowo oraz poświęcono nowy pojazd OSP Łubowo.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w łubowskim kościele. Następnie pododdziały wraz z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami przemaszerowali przed strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubowie, gdzie miała miejsce część oficjalna Gminnych Obchodów Dnia Strażaka.

Nowy pojazd poświęcił ks. Piotr Flis. Samochód do druhów trafił w pandemię, co uniemożliwiło jego oficjalne przekazanie i poświęcenie. To lekki wóz ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes-Benz Sprinter. Jest przystosowany do działań na drogach, w sposób szczególny do wypadków komunikacyjnych.

Podczas uroczystości odznaczono także sztandar OSP Łubowo z okazji 75-lecia istnienia jednostki. Wyróżnienie wręczył dh Marcin Wyszomirski – Przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie wraz z borneńską burmistrz Dorotą Chrzanowską.

Dzień strażaka był doskonałą okazją do uhonorowania odznaczeniami i medalami druhów, którzy w sposób szczególny w ostatnim czasie wykazali się wytrwałą i mężną postawą.

To jedna z nielicznych chwil, która pozwala podsumować to co się udało osiągnąć – powiedziała Burmistrz Bornego Sulinowa. Wszystkim druhnom, druhom oraz maluchom z MDP chciałam podziękować za zdecydowane działania i ludzką solidarność. Jesteście nam bardzo potrzebni.

Straż pożarna to nie tylko gaszenie pożarów, lecz także ratowanie ludzkiego mienia, życia a także ochrona środowiska – dodał Marcin Wyszomirski. Dziękuję strażakom oraz Waszym rodzinom, przede wszystkim rodzinom. To wy mierzycie się ze strachem gdy wasz bliski naraża swoje życie by ratować bliźniego w niebezpieczeństwie.

Gmina Borne Sulinowo jest bardzo dobrze wyposażona w sprzęt. Jednostka OSP Łubowo, OSP Miasta Bornego Sulinowa oraz OSP Juchowo posiadają sprawne pojazdy, które spełniają wszelkie standardy. Dziękuję pani burmistrz za pomoc w doposażaniu tych jednostek – wyraził wdzięczność dh Tomasz Muryn.

Odczytany został także list od minister Małgorzaty Golińskiej. Następnie wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie nowego auta dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubowie wręczono upominki.

Po zakończeniu uroczystości na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez OSP Łubowo.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Jakub Łosek / Szczecinek112

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj