Strona główna Gmina Szczecinek Strażacy przegrali z żywiołem. Na szczęście, tylko na pikniku

Strażacy przegrali z żywiołem. Na szczęście, tylko na pikniku

Nawet najlepiej przygotowane przedsięwzięcie jest bez szans w starciu z żywiołem. Z powodu niezwykle obfitych opadów deszczu połączonych z silnym wiatrem, organizatorzy Pikniku Strażackiego w Wilczych Laskach musieli ustąpić siłom natury.

Gry, animacje, zabawy, stoiska promocyjne oraz z pysznościami, a także przede wszystkim zawody strażackie – tak miało być wczoraj w Wilczych Laskach, gdzie jubileuszowi 75. lecia lokalnej jednostki OSP miała towarzyszyć druga edycja gminnego Pikniku Strażackiego. Po mszy świętej oraz oficjalnej części uroczystości gremialnie ustalono, że zawody trzeba przenieść na inny termin.

O nowym terminie rywalizacji strażaków oraz wszelkich innych ustaleniach w tej kwestii będziemy informować na bieżąco.


AKTUALIZACJA 30.05.2022 – oświadczenie Urzędu Gminy w Szczecinku:

Piknik Strażacki zaplanowany na 28 maja nie mógł się odbyć w pełnym wymiarze, ze względu na warunki atmosferyczne. Jesteśmy świadomi rozczarowania, które towarzyszy mieszkańcom gminy, regionu, ale przede wszystkim naszym strażakom. Podjęliśmy ryzyko organizacji imprezy, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pragniemy przeprosić wszystkich, którzy czują się nieusatysfakcjonowani. 

Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby warunki atmosferyczne nie miały tak istotnego wpływu na przebieg imprez organizowanych przez Gminę Szczecinek w przyszłości. Liczymy, że będziemy mogli się spotkać z mieszkańcami naszego regionu już niedługo w dużo przyjemniejszych warunkach. Wójt Gminy Szczecinek wraz z Zarządem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych RP podjął decyzję, że zawody strażackie odbędą się w innym terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj