Strona główna Szczecinek Młodzi policjanci zakończyli przygodę ze Szczecinkiem

Młodzi policjanci zakończyli przygodę ze Szczecinkiem

Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku insp. Andrzej Dziemianko podziękował młodym policjantom oraz ich opiekunom za zaangażowanie w realizację adaptacji zawodowej. W szczecineckiej jednostce początkujący mundurowi już po raz kolejny szlifowali kunszt policyjnego rzemiosła.

Z dniem pierwszego marca aż do przedwczoraj 6 policjantów oraz dwóch dowódców z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie realizowało adaptację zawodową w szczecineckiej jednostce. Młodzi policjanci wykazali się nie tylko rzetelnością w wykonywanych obowiązkach, ale przede wszystkim dużym zaangażowaniem i aktywnością w realizacji codziennych zadań służbowych.

W trakcie dwumiesięcznej adaptacji młodzi policjanci zatrzymali aż 6 osób poszukiwanych, ujawnili aż 15 przestępst narkotykowych, skontrolowali 255 pojazdów i wylegitymowali  ponad 950 mieszkańców i osób przebywających na terenie powiatu szczecineckiego. Dzięki takiemu zaangażowaniu i aktywności podczas pełnionej służby mundurowi ujawnili aż 442 wykroczenia, które w 122 przypadkach zakończyły się postępowaniem mandatowym.

Uroczyste zakończenie adaptacji zawodowej policjantów obyło się w sali konferencyjnej szczecineckiej jednostki. Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku insp. Andrzej Dziemianko podziękował policjantom za wzorowo pełnioną służbę, kierując szczególne słowa uznania pod adresem post. Joanny Małkińskiej, której efektywna służba doprowadził do zatrzymania na gorącym uczynku aż pięciu sprawców przestępstw. Komendant doceniając wkład każdego z młodych adeptów w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wręczył im drobne upominki.

W spotkaniu uczestniczyła również kadra kierownicza Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku, która osobiście podziękowała za współpracę życząc nie tylko sukcesów w życiu zawodowym, ale przede wszystkim w życiu osobistym.

Warto podkreślić, że przeprowadzanie adaptacji zawodowej policjantów na terenie działania Komendy Powiatowej Policji  w Szczecinku możliwe było dzięki porozumieniu i współpracy pomiędzy jednostką Policji, Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta w Szczecinku.

Info: asp. Anna Matys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj