Strona główna Borne Sulinowo Borneński WOSzPSP świętował z młodzieżą

Borneński WOSzPSP świętował z młodzieżą

W ubiegłą sobotę odbyły się dni otwarte Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie. To pierwsze takie wydarzenie w historii borneńskiej jednostki.

Przedsięwzięcie cieszyło się ono dużym powodzeniem, bowiem tego dnia stolicę pożarnictwa na Pomorzu Zachodnim odwiedziło kilkanaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, łącznie ponad 300 osób. Na gości czekało wiele atrakcji. Przygotowano m.in. dział z pierwszą pomocą i ratownictwem medycznym, pogadankę o pożarach np. oleju, czy dla starszych szkolenie z zakresu ratownictwa wysokościowego. Była też szansa zwiedzić teren ośrodka, zapoznać się z ubraniami specjalistycznymi strażaka oraz ze sprzętem i pojazdami znajdującymi się na wyposażeniu ośrodka szkolenia. Na koniec wszyscy mieli okazję do integracji przy ognisku.

Organizatorzy mają nadzieję, iż wydarzenie zapisze się w kalendarzu imprez na stałe. Celem pikniku, bo taką formę przyjęły dni otwarte było połączenie Dnia Dziecka oraz Dnia Strażaka, a także zapoznanie najmłodszych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego z zawodem strażaka.

W szkoleniach udział wzięła także młodzież z powiatu szczecineckiego: MDP Sępolno Wielkie, MDP Gwda Wielka, MDP Parsęcko, MDP Wierzchowo, MDP Łubowo oraz MDP Grzmiąca.

Jakub Łosek, Szczecinek112