Strona główna Borne Sulinowo W Łubowie Dzień Dziecka świętowano z mundurowymi

W Łubowie Dzień Dziecka świętowano z mundurowymi

Podobnie jak w wielu miejscach regionu, w Szkole Podstawowej w Łubowie również nie zapomniano o Dniu Dziecka. Organizatorzy święta dla najmłodszych przygotowali wiele atrakcji, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy służb mundurowych oraz lekcja z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzona przez służby ratunkowe.

Na policyjnym dziale zaprezentowane zostały radiowozy oraz sprzęt i wyposażenie policyjne. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego zakładania elementów odblaskowych. Dużą atrakcją było obejrzenie pojazdu od środka oraz korzystanie z megafonu i sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych.

Tego dnia uczniowie mogli również nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sami wziąć udział w szkoleniu oraz zajrzeć do środka karetki pogotowania, w której obejrzeli sprzęt znajdujący się na wyposażeniu służb. Pokaz i szkolenie przygotowała Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED ze Szczecinka.

Podczas spotkania z żołnierzami z 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów w Złocieńcu uczniowie poznali specyfikę pracy w wojsku, mogli obejrzeć pojazd militarny od środka oraz zobaczyli, jakim sprzętem dysponuje Wojsko Polskie. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentowaną przez żołnierzy bronią.

Obecni na imprezie przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku zaprezentowali pełne wyposażenie wozu strażackiego, umożliwili dzieciom obejrzenie go od wewnątrz oraz pokazali jak użytkowany jest sprzęt ratowniczy.

Uczniowie naszej szkoły mieli również możliwość sprawdzenia się w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia, który był nadzorowany przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinku. Wyróżnieni uczniowie za swoją wiedzę otrzymali dodatkowe prezenty od gości z PSSE.

Wśród licznych atrakcji na uczestników imprezy czekał dmuchany zamek, malowanie twarzy oraz robienie baniek mydlanych. Uśmiechy na twarzach naszych uczniów zostały uwiecznione na fotografiach wykonanych przez pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie filii w Łubowie, do których pozowali wraz z maskotkami z bajek dzięki ofiarności Czaplineckiego Ośrodka Kultury.

Uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez wychowawców. Tego dnia wszyscy byli wygrani, ponieważ każdy uczestnik otrzymał medal.

Dodatkowo można było zjeść zapiekankę i hot doga z pyszną surówką oraz popcorn, a w ramach deseru wszyscy otrzymali lody i soki.

Wszyscy uczniowie wyszli z imprezy z uśmiechem na twarzy oraz upominkami w dłoni (bańki mydlane, piłeczki kauczukowe, długopisy z grawerem, sprężynki). Piękna pogoda oraz dobre humory sprawiły, że czas spędzony na świeżym powietrzu upłynął bardzo miło i przyjemnie.

Serdecznie dziękujemy przybyłym na imprezę gościom oraz sponsorom, którzy sprawili, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej i przedszkolnej.

Mamy nadzieję, że takich okazji do świętowania będzie więcej, ponieważ powtarzając za Januszem Korczakiem „kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat”.

Info: Szkoła Podstawowa w Łubowie