Strona główna Borne Sulinowo Strażacy wydostali psa ze studni

Strażacy wydostali psa ze studni

Szczecineccy strażacy niosą pomoc wszędzie tam gdzie jest potrzebna i ratują życie nie tylko ludzi. W ubiegłą sobotę pomogli wrócić na ziemię z drzewa mruczkowi w Wojnowie, a w poniedziałek pospieszyli z interwencją psu, który wpadł do opuszczonej studni w Łącznie.

W dniu 6 czerwca br. o godzinie 17:40 stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku otrzymało zgłoszenie, że od kilku dni słychać wycie psa na opuszczonej działce w miejscowości Łączno, gmina Borne Sulinowo. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku oraz zastęp utworzonego czasowego posterunku PSP w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie – informuje kpt. Mirosław Śledź z Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku.

Funkcjonariusze wydostali uwięzionego czworonoga. Na szczęście, zwierzak nie odniósł żadnych obrażeń, dzięki czemu mógł zostać od razu przekazany właścicielowi obecnemu na miejscu zdarzenia.