Strona główna Szczecinek Bartłomiej Mienciuk na elitarnym turnieju

Bartłomiej Mienciuk na elitarnym turnieju

Rozgrywane w Kielcach Mistrzostw Polski Kickboxingu Pro-Am Low Kick odbędą się z mocnym szczecineckim akcentem. Wszystko dlatego, iż na zamknięty turniej do stolicy województwa świętokrzyskiego wybiera się Bartłomiej Mienciuk, jeden z trenerów KSW Szczecinek, który niedawno wznowił zawodową karierę na ringu.

W zawodach wezmą udział zawodnicy wyselekcjonowani przez trenerów kadry Polski seniorów – wyjaśnia szczecinecki wojownik. Będą to reprezentanci Polski, medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata, czyli najlepsi nad Wisłą zawodnicy w formule low kick. Rywalizować będziemy w formie pół-zawodowej, czyli bez kasków, co gwarantuje widowiskowość walk. W każdej z 12 kategorii wagowych wystąpi po 4 zawodników, z czego przegrani odpadają, a do finału przechodzi dwóch zawodników. Same walki finałowe odbędą się w formie gali, a do wygrania będą pasy mistrzowskie oraz powołanie na mistrzostwa Europy które odbędą się w Turcji – dodaje popularny „Wega”.

Impreza odbędzie się 25.06.2022, a więcej szczegółów na temat wydarzenia znaleźć można w sieci: link

Przypomnijmy, że nasz reprezentant w swojej karierze cieszył się srebrnym medalem Akademickich Mistrzostw Europy w Kickboxingu czy też trzecim miejscem na Mistrzostwach Europy Kickboxing WAKO point-fighting 2018. Szczególnie drugi z wymienionych medali jest cenny, gdyż był to pierwszy krążek w naszym kraju tej kategorii po 10-letniej przerwie.

Ściskamy kciuki, życzymy powodzenia i obiecujemy informować o wynikach!