Strona główna Szczecinek Szczecinek miał nowego burmistrza

Szczecinek miał nowego burmistrza

Zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą, burmistrz Daniel Rak oddał na jeden dzień sprawowanie władzy w mieście zwycięzcy aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dokładnie 12 300 zł – tyle na konto WOŚP wpłacił zwycięzca ww. licytacji. Po raz kolejny okazała się nim firma Urbaniak Inwestycje. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ramach identycznej akcji doszło do swoistej zamiany ról, kiedy to na jeden dzień u developera „zatrudniony” został wiceburmistrz Maciej Makselon.

Tym razem na dniówkę do ratusza trafiła pani Joanna Matysiak. Oprócz symbolicznego odbioru klucza, czekało na nią mnóstwo obowiązków na co dzień leżących w kompetencji Daniela Raka. Przedstawicielka zwycięzcy przyglądała się najważniejszym aktualnie inwestycjom miejskim (m.in. budowie na ul. Polnej), wizytowała OSiR, a także zdążyła wydać formalnemu włodarzowi rekomendację. Zgodnie z wolą tymczasowej władzy, prawowity burmistrz przeznaczył z miejskiej rezerwy kwotę 10 000 zł dotacji na rzecz drużyny MKP Szczecinek. Firma Urbaniak Inwestycje obiecała do tej sumy dodać 2000 zł.