Strona główna Szczecinek Festiwal Zdobywcy Fryderyków: Mrozu i Tymek

Festiwal Zdobywcy Fryderyków: Mrozu i Tymek

Do rozpoczęcia Festiwalu Zdobywcy Fryderyków pozostało już tylko 5 dni. Pierwszego dnia wydarzenia oprócz Katarzyny Nosowskiej i Smolastego, na placu koncertowym usłyszymy również Mroza oraz Tymka.

Wrocławianin Mrozu mimo kilkunastoletniej obecności na scenie muzycznej to wciąż absolutny szczyt krajowej muzyki. W swoim artystycznym dorobku posiada 6 albumów, a jego przeboje Miliony monet, Horyzont, Jak nie my to kto czy chociażby Nic do stracenia nucone są po dziś dzień w każdym zakątku Polski. Ostatnio dołączyły do nich Galacticos oraz Złoto, które zostało wybrane utworem roku na tegorocznych Fryderykach.

Tymek to z kolei jedno z głośniejszych ostatnio nazwisk w rodzimej branży muzycznej. Znany również jako Seven Phoenix artysta sprzedał nad Wisłą już ponad 60 tys. płyt, a mimo młodego wieku zdążył już wydać 7 albumów studyjnych. Pochodzi z Opola, czyli stolicy polskiej piosenki. Jego największy hit Anioły i demony wyświetlono tylko na YT grubo ponad 110 mln razy!

Oprócz tego, w przyszły weekend na scenie na placu koncertowym pojawią się także Agnieszka Chylińska, Vito Bambino, Ralph Kamiński, Malik Montana i Mery Spolsky drugiego dnia koncertu. Zdobywcy Fryderyków to wielkie muzyczne wydarzenie, nieporównywalnym do czegokolwiek co dotąd widzieliśmy nad Trzesieckiem. To planowane na wiele lat i zakrojone na bardzo szeroką skalę przedsięwzięcie, na które zjeżdżać będą artyści z absolutnego topu polskiej muzyki.

Bilety na festiwal wciąż można kupić na:

Sprzedaż stacjonarna:

  • Kino Wolność Szczecinek
  • Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku