Strona główna Szczecinek Zdobywcy Fryderyków: Vito Bambino i Mery Spolsky

Zdobywcy Fryderyków: Vito Bambino i Mery Spolsky

Do rozpoczęcia Festiwalu Zdobywcy Fryderyków pozostały już tylko 3 dni. W niedzielę na placu koncertowym usłyszymy m.in. Vito Bambino oraz Mery Spolsky.

Vito Bambino oprócz kariery solowej równolegle rozwija swój wokalny talent w zespole Bitamina. Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki duetom z Sanah i zespołem Kwiat Jabłoni, a także megahitu I Ciebie też, bardzo, który zaśpiewał z Dawidem Podsiadło oraz Darią Zawiałow. Od 10 lat jest także aktorem filmowym.

Kolejną gwiazda festiwalu będzie Mery Spolsky – piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna oraz projektantka ubrań. Wokalnie niezwykle uzdolniona, co potwierdzili chociażby jurorzy Fryderyków, którzy do nagrody nominowali ją już pięciokrotnie. Ostatnimi czasy realizuje się również w eterze (od marca 2020 prowadzi autorską audycję Alfabet Spolsky w newonce.radio) oraz jako pisarka (w ubiegłym roku wydała powieść Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj.

Oprócz tego, w przyszły weekend na scenie na placu koncertowym pojawią się także Tymek, Nosowska, Smolasty oraz Mrozu pierwszego dnia, a także Agnieszka Chylińska, Malik Montana i Ralph Kaminski w drugi dzień koncertu. Zdobywcy Fryderyków to wielkie muzyczne wydarzenie, nieporównywalnym do czegokolwiek co dotąd widzieliśmy nad Trzesieckiem. To planowane na wiele lat i zakrojone na bardzo szeroką skalę przedsięwzięcie, na które zjeżdżać będą artyści z absolutnego topu polskiej muzyki.

Bilety na festiwal wciąż można kupić na:

Sprzedaż stacjonarna:

  • Kino Wolność Szczecinek
  • Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku