Strona główna Szczecinek Rozwój regionu, a środowisko

Rozwój regionu, a środowisko

Blisko 300 osób wzięło udział w sobotniej konferencji, której tematem był rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Organizatorem wydarzenia był wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński (wespół ze swoją Grupą EKR, którą reprezentuje w Parlamencie Europejskim), a współgospodarzem Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska. Wśród gości pojawili się m.in. wiceminister Paweł Szefernaker oraz wojewoda Zbigniew Bogucki.

W trakcie obrad m.in. krytycznie odniesiono się do lansowanej przez PE strategii Fit for 55, sugerując, że rezygnacja na starym kontynencie z tradycyjnych źródeł zasilania doprowadzi do zubożenia europejskich społeczeństw oraz strat gospodarczych względem pozostałych części świata, które wciąż będą oparte o paliwa kopalne.

Po prelekcjach, na terenie siedziby goszczącego uczestników konferencji Nadleśnictwa Czarnobór odbył się ekopiknik w których główną rolę odegrały specjały przygotowane przez panie z KGW Łubowo, KGW Wesołe Babeczki z Grzmiącej oraz KGW Lawendowy Zakątek z Nowego Koprzywna.