Strona główna Grzmiąca OSP Krosino z nowym pojazdem

OSP Krosino z nowym pojazdem

To spełnienie naszych marzeń – tak o swoim „nowym” nabytku mówią strażacy z OSP Krosino, którzy mają w swojej remizie już dwa ciężkie pojazdy gaśnicze. Cudzysłów jest tutaj nieprzypadkowy, gdyż świeżo przybyła Scania wcześniej służyła funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku.

Na huczne przywitanie wozu w ubiegłą sobotę przybyli mieszkańcy, zaproszeni goście, a także oczywiście druhowie z OSP. Dziesięcioletni pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 5 tys. l oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 l. Czterystukonna maszyna na tę chwilę posiada jedynie na wyposażeniu armaturę wodno-pianową, ale w ciągu kilku najbliższych dni zostanie dozbrojona w sprzęt potrzebny do podejmowanych działań przez jednostkę wchodzącą w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Jak podkreślają druhowie z Krosina, nowy pojazd nie zaparkowałby w miejscowej remizie bez pomocy wiceminister Małgorzaty Golińskiej, radnej Magdaleny Strzelec oraz Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku bryg. Andrzeja Wójtowicza.