Strona główna Szczecinek Razem dla Szczecinka “Murem za Krasnoludkiem”

Razem dla Szczecinka “Murem za Krasnoludkiem”

Za sprawą stowarzyszenia Razem dla Szczecinka, powraca temat konfliktu na linii miasto – przedszkole Krasnoludek. Na zorganizowanym przed gmachem ratusza spotkaniu z mediami, członkowie ugrupowania przedstawili swoje ustalenia w tej materii.

Konferencja w znacznej mierze odnosiła się do faktów, które poznaliśmy w trakcie ostatnich obrad miejskich radnych. Powróciły więc kwestie m.in. wyproszenia menadżerek Krasnoludka z posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków, Petycji oraz formułowania zarzutów wobec Dyrektora KCUW Tomasza Czuka.

Na Placu Wolności dowiedzieliśmy się ponadto, iż interwencja RdS skierowana do Ministra Edukacji i Nauki (dot. kwestii dotacji dla niepublicznych przedszkoli oraz przetargu, z którego zdaniem stowarzyszenia wyłączone zostały dyrektorki Krasnoludka i Tęczy) zaowocowała zapowiedzią kontroli ze strony Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie w trzecim kwartale br. Jak podkreśliła radna Joanna Pawłowicz, szczeciński oddział RIO ponadto wskazał, iż w wyniku kontroli przeprowadzanej w miejskim magistracie w okresie styczeń-marzec o ponad 4 mln zł zaniżona była dotacja dla przedszkoli niepublicznych nad Trzesieckiem. Sprawę przeciwko miastu wytoczyły w tej materii już wcześniej szefowe Tęczy i Krasnoludka. Pismo do burmistrza z prośbą o wyjaśnienia skierowali również działacze RdS.

Członkowie Razem dla Szczecinka zamierzają rozpocząć także akcję zbierania podpisów mieszkańców Szczecinka przeciwko likwidacji przedszkola Krasnoludek w formie i miejscu w którym aktualnie wciąż działa. Działania te mają się odbywać cyklicznie, 2-3 razy w miesiącu, a podpis pod petycją złożyć można również w Przedszkolu Krasnoludek w godzinach jego funkcjonowania.