Strona główna Szczecinek Młodzi żeglarze z kolejnymi z pucharami

Młodzi żeglarze z kolejnymi z pucharami

Żeglarze ŻMKS Orlę Szczecinek spisali się doskonale podczas 8. Bałtyckiego Pucharu Klas. Młodzi sportowcy do Szczecinka przywieźli aż 5 pucharów.

W klasie Optimist grupa A od lat 13 najwyższy stopień podium należał do Kacpra Zagdana, zawodnika ŻMKS Orlę Szczecinek, który zdeklasował rywali osiągając I miejsce w kategorii chłopców.

W klasie Optimist grupa B do lat 12 w kategorii chłopców całe podium należało do naszych żeglarzy: I miejsce wywalczył Szymon Pindral, na drugi stopień podium wskoczył Wojtek Lisiecki, a na III miejscu uplasował się Filip Gabryś. Ich klubowy kolega Igor Idczak był tuż za nimi na V pozycji.

W klasie ISA 407 Open III miejsce dla ŻMKS Orlę Szczecinek zdobył Radosław Zagdan.

8. Bałtycki Puchar Klas odbywał się w dniach 16-17.07.2022 na jeziorze Jamno. Były to ogólnopolskie regaty zaliczane do Pucharu Polski w klasach Optimist, Europa i ISA 407 organizowane przez Jacht Klub Koszalin. Do udziału w regatach zgłosiło się ponad 60 zawodników z całej Polski.

W sobotę nie udało się rozegrać wyścigów ze względu na silny wiatr (8 w skali w skali Beauforta) i burze. W niedzielę pogoda była nieco łaskawsza dla żeglarzy, zostały rozegrane zostały 3 wyścigi. Warunki atmosferyczne były nadal bardzo trudne (wiatr 5 w porywach do 6 w skali Beauforta i fala), przez co długa trasa były nie lada sprawdzianem umiejętności i wytrwałości dla żeglarzy. Było sporo wywrotek, a w 3 wyścigu wszyscy żeglarze opadali już z sił – i to zarówno młodzież jak i doświadczeni żeglarze pływający od wielu lat.  Tym bardziej ogromnie nas cieszą sukcesy szczecineckich żeglarzy.

Organizator zdobył dla zawodników wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Radosława Zagdana, który wylosował rower.

ŻMKS Orlę Szczecinek serdecznie dziękuje za okazaną pomoc rodzicom zawodników, Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior oraz SzLOT.

Szczecineccy żeglarze zapraszają do klubu zarówno dzieci i młodzież chcąca zacząć przygodę pod żaglami jak i starszych żeglarzy.

Nie jest tajemnicą, że wyjazdy na regaty, treningi i sprzęt żeglarski to duże przedsięwzięcie finansowe, zachęcamy więc sponsorów do wsparcia szczecineckich żeglarzy. Widać wyraźnie, że warto.

Info: ŻMKS Orlę Szczecinek