Strona główna Borne Sulinowo Modernizacja ul. Rybackiej

Modernizacja ul. Rybackiej

Dziś poznaliśmy wyniki przetargu ogłoszonego przez ratusz na modernizację ul. Rybackiej. Oferty na przebudowę arterii w obrębie granic administracyjnych miasta złożyły dwie firmy. Równolegle na odcinku drogi za który odpowiada Gmina Szczecinek ruszyły już pierwsze prace budowlane.

Oferty na przebudowę miejskiego kawałka Rybackiej złożyły firmy Ekobud ze Szczecinka (oferta za 1,69 mln zł) oraz Pol-Dróg Drawsko Pomorskie (2,11 mln zł). W ramach inwestycji wykonawca musi m.in. poszerzyć jezdnię do 5,5 m (obecnie mierzy na szerokość zaledwie 3 m) wykonać zjazdy, skrzyżowania i pobocze, zainstalować nowoczesne oświetlenie, a także oczywiście położyć nową nawierzchnię.

Modernizacja obejmie obszar od zjazdu z ronda łączącego DK20 z S11 do granicy administracyjnej ze wspomnianą już Gminą Szczecinek. Ta rozpoczęła już zapowiadaną wcześniej modernizację przedłużenia Rybackiej w Marcelinie. Na razie zrywany jest stary asfalt, a miejscami też stary poniemiecki bruk, trwają również niwelacja terenu i osadzanie studzienek.