Strona główna Szczecinek Święto Policji wróciło do kina

Święto Policji wróciło do kina

Po trzyletniej przerwie, Powiatowe Obchody Święta Policji powróciły do Kina Wolność, gdzie poza samymi bohaterami uroczystości zasiedli także zaproszeni goście oraz rodziny funkcjonariuszy. Tradycyjnie nie zabrakło nagród, odznaczeń oraz przede wszystkim awansów na wyższe stopnie służbowe.

W okolicznościowym przemówieniu insp. Andrzej Dziemianko, Komendant Powiatowy Policji w Szczecinki, dziękował swoim podwładnym za oddaną służbę oraz podkreślał jej trudności, z którymi borykają się nie tylko sami mundurowi, ale również ich rodziny. Wyrazem podziękowania za wkład w porządek publiczny był udział w uroczystości włodarzy okolicznych samorządów. Nie zapomniano również o podziękowaniach dla organów i jednostek wspomagających finansowo Policję – m.in. samorządów oraz Lasów Państwowych.

Oprócz nagród służbowych, byliśmy też świadkami wyróżnienia trzech funkcjonariuszy przez Starostę Szczecineckiego. Asp. Jarosław Kwiatkowski, asp. Marcin Sobolewski oraz st. sierż. Marcin Wesołowski otrzymali od Krzysztofa Lista bony podarunkowe opiewające na sumę 1500 zł. Była to nagroda za namierzenie oraz zatrzymanie mężczyzny uwikłanego w handel narkotykami. W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono wówczas 9 kg marihuany i ponad 5 kg haszyszu.