Strona główna Gmina Szczecinek OSP Wierzchowo z dofinansowaniem

OSP Wierzchowo z dofinansowaniem

Strażacy z Wierzchowa oficjalnie otrzymali dziś 30 tys. zł wsparcia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Otrzymane środki posłużą do kolejnego już etapu modernizacji siedziby miejscowej OSP.

Przekazana w ramach programu Remiza dotacja została dziś oficjalnie przekazana w trakcie konferencji prasowej. W wydarzeniu – poza oczywiście Markiem Suboczem, a więc Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie – uczestniczyli Tomasz Wójcik (Wicewojewoda Zachodniopomorski), dh Krzysztof Paluch (Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie), bryg. Andrzej Wójtowicz (Komendant Powiatowy PSP w Szczecinku), Kazimierz Harasym (Zastępca Wójta Gminy Szczecinek) oraz członkowie lokalnej OSP.

Uzyskana suma to najwyższa, możliwa kwota dotacji do uzyskania. Za otrzymane dofinansowanie wymienione zostaną bramy w budynku i okna oraz zmodyfikowane zostanie oświetlenie na dużo przyjaźniejsze środowisku.

W tym roku wsparcie z programu Remiza na łączną sumę 715 tys. trafi do 26 jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz samorządów. Wśród nich znajdą się 4 jednostki z powiatu szczecineckiego: OSP Drężno, OSP Wierzchowo, OSP Storkowo oraz OSP Sępolno Wielkie.