Strona główna Aktualności Nowe wozy strażackie w regionie

Nowe wozy strażackie w regionie

Jakub Łosek

W ostatnich latach samorządy coraz częściej finansują jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie szczecineckim w zakresie zakupów nowych wozów. Jakiś czas temu pojazdy otrzymali druhowie z OSP Biały Bór oraz OSP Grzmiąca, a już wkrótce nowy wóz otrzyma OSP Gwda Wielka. Zaś używane samochody, w bardzo dobrym stanie otrzymało OSP Krosino, OSP Żółtnica oraz OSP Drzonowo.

Jednak to nie koniec dobrych informacji. To wszystko dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego przekazywanym za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego. W wyniku podwyższenia budżetu projektu unijnego z roku 2019 pn. “Adaptacja do zmian klimatu – Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii” kolejnych 5 jednostek zostanie doposażonych w specjalistyczny sprzęt.

Wśród projektów do zrealizowania znalazł się zakup samochodu dla OSP Biały bór za 1 milion 300 tysięcy złotych z czego ponad 1 milion 100 tysięcy złotych to fundusze europejskie przekazane przez Marszałka Olgierda Geblewicza. Środki otrzymają również druhowie z sąsiedniej gminy Bobolice – OSP Kłanino. Zakupią oni nowe umundurowanie i specjalistyczne wyposażenie za prawie 100 tysięcy złotych.