Strona główna Aktualności Ukraińska młodzież u strażaków w Bornem Sulinowie

Ukraińska młodzież u strażaków w Bornem Sulinowie

fb/Tomasz Wójcik
fb/Tomasz Wójcik

Przez prawie dwa tygodnie 50-osobowa grupa ukraińskiej młodzieży miała okazję integrować się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie. W dniach 14-25 sierpnia dzieci miały okazję nawiązać nowe przyjaźnie, poznać tajniki pożarnictwa, a także zwiedzić okoliczne tereny Pojezierza Drawskiego.

Obóz organizowany był pod szyldem “Warsztaty u Strażaków” przez szczeciński Dom Kultury “Słowianin”, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Na zakończenie koloni Borne Sulinowo odwiedzili m.in.: nadbryg. Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP, Tomasz Wójcik – Wicewojewoda zachodniopomorski, dh Szymon Waligóra – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie, Robert Fabisiak – Wicestarosta szczecinecki oraz bryg. Andrzej Wójtowicz – Komendant Powiatowy PSP w Szczecinku.

– Trwająca wojna na Ukrainie jest traumatycznym doświadczeniem dla wszystkich Ukraińców, jednak szczególnie dotyka najmłodszych i całkowicie bezbronnych wobec rosyjskiej agresji. W obliczu nieszczęścia Polacy zawsze okazywali swoje serce oraz solidarność, dlatego pomagamy naszym ukraińskim sąsiadom. Cieszę się że jedno z miejsc, w którym dzieci mogą na chwilę zapomnieć o tragedii wojny, znajduje się właśnie tutaj na Pomorzu Zachodnim w powiecie szczecineckim. – podkreślał Tomasz Wójcik.

Po części oficjalnej młodzi goście z Ukrainy podzielili się swoimi doświadczeniami z dotyczącymi pobytu w Polsce. Każdy z nich, z rąk wojewody otrzymał upominek.