Strona główna Aktualności W trosce o komfort uczniów – wakacyjne remonty w szkołach.

W trosce o komfort uczniów – wakacyjne remonty w szkołach.

Starostwo Powiatowe - Piotr Rozumus

Nim w szkołach Powiatu Szczecineckiego zabrzmi pierwszy dzwonek, trwają w nich intensywne prace remontowe. Wszystko po to by uczniowie czuli się komfortowo i zdobywali wiedzę w jak najlepszych warunkach.

Duże zmiany zajdą zwłaszcza w Zespole Szkół Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku, w którym odnowiono salę informatyczną, stworzono nową pracownię komputerową, a pomieszczenia po dawnej bibliotece zamieniono w klasopracownię historyczną wraz z ogólnodostępną salą dla uczniów. Na pierwszym piętrze szkoły remontowane jest także pomieszczenie w którym powstanie zupełnie nowa biblioteka z czytelnią. Koszt tych zmian to ok 140 tys. zł, wyposażenie sali informatycznej – 60 tys. zł, natomiast doposażenie pozostałych pracowni – 20 tys. zł. 

Jednocześnie trwa również modernizacja pracowni biologicznej, w ramach projektu „Ekoklasa”, na który szkoła pozyskała środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Podobne zmiany zajdą również w Zespole Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku, gdzie remontowana jest pracownia przedmiotów zawodowych gastronomicznych.

– Jest to pierwszy etap zaplanowanego remontu bliźniaczych pracowni przedmiotów zawodowychwyjaśnia dyrektor szkoły Robert Jasek.Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mieli poprawione warunki do nauki i świetnie przygotowane stanowiska egzaminacyjne do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Koszt pierwszego etapu remontu to ponad 160 tys. zł, zaś wartość wyposażenia to 6 tys. zł. Całość inwestycji finansowana jest z budżetu Powiatu Szczecineckiego