Strona główna Aktualności Borne miodem i chlebem pachnące

Borne miodem i chlebem pachnące

Borne Sulinowo po raz kolejny zaprosiło na „Targi chleba i miodu”, czyli najpyszniejszą imprezę roku. Królowały świeże wypieki, domowe przetwory i miód pod każdą postacią.

Na terenach wokół kompleksu boisk Orlik, od wczesnych godzin przedpołudniowych zapanował gwar, a wkoło stanęły liczne kramy z lokalnymi przysmakami i rękodziełem. Powodem tego zamieszania była kolejna edycja „Targów Chleba i Miodu”, czyli najbardziej smakowitej odsłony Pomorza Zachodniego.

Wystawcy, wśród których nie brakowało producentów żywności ekologicznej, piekarzy oraz właścicieli pasiek, zachęcali do kosztowania i zakupu swoich produktów. Na stoiskach pojawiły przetwory z warzyw i owoców, aromatyczne wędliny, domowe sery i szereg innych wiktuałów. Nie zabrakło również wyrobów rękodzielniczych oraz naturalnych kosmetyków.

Jak co roku spotkanie było też okazją do zaprezentowania lokalnych talentów artystycznych. Na borneńskiej scenie wystąpili: Roksana Latocha, Michał Słobodzian, Mikołaj Kobus, Kapela Borneńska oraz szczególnie gorąco oklaskiwane Borneńskie Wrzosy.