Strona główna Aktualności Dzień Pieczonego Ziemniaka w Silnowie

Dzień Pieczonego Ziemniaka w Silnowie

UM Borne Sulinowo

Dzięki połączonym siłom Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia Silnowo 2020 mieszkańcy sołectwo Silnowo mogli pożegnać wakacje mocnym akcentem. W minioną sobotę (27 sierpnia) odbył się kolejny Dzień Pieczonego Ziemniaka.

Była to już siódma edycja tej imprezy, która ściągnęła nad malownicze jezioro Pile mieszkańców Silnowo i okolicznych wiosek. Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszył się catering, w ramach którego można było dostać pieczoną kiełbasę lub zupę z kuchni polowej. Nade wszystko królował jednak ziemniak, który zwłaszcza w wersji pieczonej był chętnie rozchwytywaną przekąską. Na nudę nie mogły również narzekać dzieci, dla których organizatorzy przygotowali m.in. dmuchany zamek, gry i zabawy czy taniec w pianie. Dziewczęta mogły skorzystać ze stoisk, na których zaplatano warkoczyki czy też oferowano inne zabiegi upiększające.

Szczęśliwie wszystkim dopisała doskonała pogoda, która sprawiła że przez wiele godzin można było przyjemnie spędzić czas na wolnym powietrzu. Impreza zaczyna być już lokalną tradycją, a zgodnie z zapewnieniem pani sołtys Mirosławy Balawender, kolejne spotkanie pod znakiem pieczonego ziemniaka już za rok, co nie oznacza że do końca sezonu nie warto przyjechać do Silnowa na kolejne festyny lub też po prostu, aby popływać łódką po jeziorze Pile, połowić ryby lub poszukać grzybów w pobliskich lasach.

UM BORNE SULINOWO