Strona główna Aktualności Poszukiwania na jeziorze Wilczkowo

Poszukiwania na jeziorze Wilczkowo

Mateusz Radziński - fb/Szczecinek112

Dziś, 04 września po godzinie 11:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku otrzymało zgłoszenie o łódce, która dryfuje na środku jeziora Wilczkowo i istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś wypadł z niej do wody.

Działania służb polegały na ściągnięciu łódki na brzeg oraz przeszukaniu akwenu pod kątem znajdowania się w nim osób, które mogą potrzebować pomocy.

Z łodzi, która dryfowała po jeziorze oderwała się lina cumownicza. To zaniepokoiło rybaków, którzy powiadomili służby – informuje kpt. Mirosław Śledź, oficer prasowy KP PSP Szczecinek. -Po ściągnięciu jej na brzeg nic nie wskazywało, iż mogły tam znajdować się osoby. Wewnątrz nie znajdowały się żadne ubrania czy ślady użytkowania – dodał.

Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szczecinku wraz z łodzią, zastęp ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Koszalina wraz z łodzią, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ze Szczecinka wraz z łodzią, a także policję.

Jakub Łosek – Szczecinek112

Szczecinek112