Strona główna Aktualności Trzesiecko stało się stolicą żeglugi w regionie

Trzesiecko stało się stolicą żeglugi w regionie

W sobotę, 10 września na szczecineckie jezioro Trzesiecko wypłynęło kilkadziesiąt żaglówek w ramach Regat o Puchar Burmistrza Szczecinka oraz Memoriału im. Henryka Falkowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Żeglarski Międzyszkolny Klub Sportowy „Orlę” oraz Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Kim był Henryk Falkowski?

-Był pionierem szczecineckiego żeglarstwa i założycielem naszego klubu, który powstał w 1963 roku. Całe swoje życie poświęcił dla szkolenia dzieci i młodzieży na wodzie – mówiła w rozmowie z nami Katarzyna Lisiecka, Wiceprezes ŻKMS „Orlę” Szczecinek.

Na dzisiejszych regatach zjawiło się około 30 zawodników z różnych organizacji m.in.: UKS Szkwał Złocieniec, Czaplineckiego Bractwa Żeglarskiego, Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka czy AKŻ Wałcz.

Nagrody dla uczestników zawodów ufundowało Województwo Zachodniopomorskie, Nadleśnictwo Szczecinek, Starostwo Powiatowe w Szczecinku oraz Urząd Miasta Szczecinek. Organizatorzy zaznaczyli, iż upominek otrzyma każdy i nikt nie wróci do domu z pustymi rękami.

Nad bezpieczeństwem regat czuwali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.