Strona główna Szczecinek ŻMKS Orlę zamyka sezon kolejnym sukcesem

ŻMKS Orlę zamyka sezon kolejnym sukcesem

Bardzo udany dla ŻMKS Orlę Szczecinek sezon udało się zakończyć również dużym sukcesem, który młodzi żeglarze znad Trzesiecka osiągnęli tym razem w nadmorskiej Ustce.

Ostatnie dla szczecineckich adeptów żeglarstwa zawody w tym roku odbyły się w ubiegłą sobotę. Żeglarski narybek z ŻMKS Orlę podążył do Ustki, gdzie Centrum Sportów Wodnych Opty zorganizowało XII Memoriał Jana Kołpy.

Młodzi szczecineccy żeglarze doskonale poradzili sobie w regatach rozgrywanych na morzu – wszyscy stanęli na podium! W klasie Optimist Szymon Pindral po raz kolejny w tym roku zajął 1. miejsce, a na najniższym stopniu w tej klasie uplasował się Kacper Zagdan. Z kolei Wojciech Lisiecki i Filip Gabryś nie dali szans swoim rywalom i zasłużenie zdobyli 1. miejsce w klasie Laser Pico.

W regatach wzięli udział zawodnicy z 4 klubów żeglarskich: Czaplineckiego Bractwa Żeglarskiego, CSW Opty Ustka, Propsort oraz ŻMKS „Orlę” Szczecinek. Warunki na morzu umożliwiły rozegranie 4 wyścigów w klasach Optimist, Optimist UKS, Laser Pico oraz 420. 

Wyjazd szczecineckich żeglarzy do Ustki był możliwy dzięki wsparciu logistycznemu i udostępnieniu sprzętu Starostwa Powiatowego w Szczecinku, Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior oraz Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.