Strona główna Gmina Szczecinek Remiza i świetlica w Parsęcku

Remiza i świetlica w Parsęcku

Gmina Szczecinek inwestuje w przyszłość budując budynki użyteczności publicznej tak, aby były jak najbardziej energooszczędne. 10 października dowiemy się kto wybuduje budynek użyteczności publicznej w Parsęcku. 

494 m2 – to powierzchnia zabudowy nowego budynku użyteczności publicznej w Parsęcku, na który gmina Szczecinek ogłosiła już postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Inwestycja zakłada utworzenie garażu dla OSP Parsęcko wraz z infrastrukturą techniczną. Powstanie również sala konferencyjna, która będzie mogła pełnić funkcję świetlicy, pomieszczenie zarządu OSP Parsęcko oraz pomieszczenia gospodarcze. Budynek będzie przystosowany dla osób z niepełnosprawnością.

Należy zaznaczyć, że inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 2.350.000,00 zł. Zadanie zostanie również współfinansowane ze środków budżetowych Powiatu Szczecineckiego na kwotę 100.000,00 zł. Ostateczna wartość zadania będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu postępowania. 

Gmina Szczecinek szacuje, że inwestycja potrwa do końca września 2023 roku.

Info: Jakub Diakun, Urząd Gminy w Szczecinku