Strona główna Region Wyjątkowy transport ze Złocieńca

Wyjątkowy transport ze Złocieńca

Sąsiadujący z nami Złocieniec szykuje wyjątkowy transport na Ukrainę. Organizatorzy akcji zbierają aktualnie ciepłe ubrania i garderobę, śpiwory, nosze, sprzęt strażacki i medyczny oraz żywność z długotrwałą datą przydatności. Dodatkowo, 2000 apteczek dołożyć ma miasto partnerskie Bad Segeberg, a całość zostanie dostarczona autobusem, który pozostanie u naszych wschodnich sąsiadów.

Jak zdradził burmistrz Krzysztof Zacharzewski: Pomoc dostarczy autobus podarowany przez PKS Złocieniec. Pojazd pojedzie do Krzywego Rogu, gdzie jest centrum logistyki na tereny frontu i gdzie trafi w konkretne ręce zarządzania kryzysowego regionu. Na naszych drogach auto nie powinno już jeździć, ale tam dzięki solidnemu motorowi i konstrukcji na pewno pomagać będzie w trudnych warunkach bezawaryjnie. Zapewne przetrwa wojnę i później wozić będzie dzieci do szkoły. Życzę im tego z całego serca!

Jak dodaje i apeluje włodarz Złocieńca: Potrzebujemy wsparcia graficiarzy, tak aby pojechał tam pełen serca, uczucia wsparcia, efektów zbiórek, ale również by to było widać na zewnątrz. Taka wisienka na torcie. Jak ktoś ma chęć wsparcia tego transportu, to proszę o kontakt poprzez mój prywatny profil na facebooku.

Akcję organizuje grupa gości z Ukrainy przebywająca na terenie gminy Złocieniec.