Strona główna Region Do Koszalina w pół godziny 

Do Koszalina w pół godziny [VIDEO]

Prace budowlane na odcinku drogi S11 łączącym Koszalin z Bobolicami przebiegają bez zakłóceń i są już na bardzo zaawansowanym poziomie. Podzielona na 3 etapy inwestycja to łącznie 48 km drogi ekspresowej powstającej za sumę 1,5 miliarda złotych.

Jak już niejednokrotnie informowaliśmy, umowy na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków  S11 między Koszalinem i Bobolicami podpisano w lutym i marcu 2020, a w lipcu ubiegłego roku ruszyły roboty budowlane na wszystkich ww. odcinkach. Obecnie na całej inwestycji intensywne prace budowlane prowadzone są przez ponad 1000 pracowników przy użyciu 500 jednostek sprzętu. Powstają nowe obiekty, mosty i wiadukty, regularnie kładzione są też kolejne warstwy bitumiczne.

Poza samą drogą, inwestycja obejmuję również powstanie m.in. pięciu węzłów drogowych i dwóch par Miejsc Obsługi Podróżnych Dargiń Północ i Południe oraz Niekłonice Zachód i Wschód, a także Obwodu Utrzymania Drogi Bobolice. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na drugą połowę przyszłego roku.