Strona główna Szczecinek Bolesna porażka z Kluczevią

Bolesna porażka z Kluczevią

Strugi rzęsistego deszczu powitały ekipy Kluczevii Stargard oraz MKP Szczecinek, które wczoraj stanęły naprzeciw siebie w ramach 13. kolejki spotkań Kipsta IV Ligi. W koszmarnych warunkach pogodowych dużo lepiej odnaleźli się gospodarze, którzy wysoko pokonali drużynę znad Trzesiecka aż 6:1.

Początek spotkania nie zwiastował pogromu ze strony stargardzian. Przez pierwsze 20 minut obie drużyny z podobną intensywnością przejawiały inicjatywę na murawie, ale zapędy graczy z pola skutecznie hamowali obaj bramkarze. W późniejszej części pierwszej połowy coraz zacieklej atakowali gospodarze, którzy ostatecznie złamali defensywę gości w w 33. minucie za sprawą trafienia Michała Magnuskiego. Strzelec pierwszej bramki okazał się być katem szczecinecczan, w dodatku ekspresowym. Stargardzki snajper drugą i trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobył w przeciągu 8 (!) następnych minut, notując tym samym już w 41. minucie meczu klasycznego hattricka. Na domiar złego jeszcze przed gwizdkiem na zejście do szatni wynik na 4:0 podwyższył Kacper Dudek (43 min.).

Kluczevia po zmianie stron nie zwolniła tempa, dzięki czemu Konrad Korczyński podwyższył na 5:0 już w pierwszych minutach drugiej połowy. Podopieczni Zbigniewa Węglowskiego odpowiedzieli trafieniem honorowym, ale za sprawą Miłosza Iżewskiego ostateczny wynik spotkania to 6:1.

Nasza ekipa kolejny mecz rozegra u siebie. W przyszłą sobotę, 29 października MKP Szczecinek gościć będzie o godz. 13:00 drużynę Rasela Dygowo.