Strona główna Szczecinek Przedszkolaki znają się na ekologii

Przedszkolaki znają się na ekologii

Scena szczecineckiego Kina Wolność była dziś areną zmagań przedszkolnych ekip biorących udział w I Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Ekologicznej Co w trawie piszczy. Występy były finałowym akcentem projektu edukacyjnego Owady i spółka z naszego podwórka, o którym już wcześniej informowaliśmy.

Do rywalizacji na ekologiczną nutę przystąpiły reprezentacje czterech szczecineckich przedszkoli. Po burzliwych naradach, jury w składzie Marika Janowska (instruktor wokalny w SAPiK), Radosław Wąs (Dyrektor CEEiRJ w Szczecinku) oraz Maciej Wiórek (przedstawiciel RDLP w Szczecinku) postanowiło pierwszą nagrodę przyznać gospodarzom, którzy zaprezentowali utwór o biedronce. Zwycięska ekipa zgarnęła wielki domek dla owadów, ale tylko nieco mniejsze nagrody przyznano małym artystom z pozostałych placówek. Na wszystkich przybyłych na konkurs czekał też seans filmowy, który rozpoczął się tuż po ogłoszeniu wyników.

Wkrótce na naszych łamach relacja video z wydarzenia.

Projektu edukacyjny Owady i spółka z naszego podwórka zrealizowano w ramach projektu MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA FIO W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM 2021-2023. Przedsięwzięcie współfinansowane było przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.