Strona główna Szczecinek Ponad pół kilograma narkotyków zabezpieczone

Ponad pół kilograma narkotyków zabezpieczone

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Spotkanie z dzielnicowym podczas obchodu zakończyło się tymczasowym aresztowaniem na okres 3 miesięcy, a mundurowi zabezpieczyli ponad 530 gramów narkotyków. 22-letniemu mieszkańcowi Szczecinka grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności i może być ona zwiększona o połowę, ponieważ działał on w warunkach recydywy.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku podczas obchodu rejonu służbowego spotkał znanego mu osobiście mieszkańca Szczecinka. Policjant szybko wyczuł, że mężczyźnie ani to spotkanie ani tym bardziej rozmowa z mundurowym nie jest na rękę. Doświadczenie mundurowego wzbudziło w nim podejrzenie, że mężczyzna może posiadać przy sobie substancje odurzające.

22-latek w reklamówce posiadał woreczek z zapięciem strunowym, w którym widać było zielono brunatny susz roślinny. Susz został zabezpieczony, a następnie przebadany i zważony. Mieszkaniec Szczecinka posiadał przy sobie prawie 200 gramów marihuany, a w wyniku dalszych czynności mundurowi zabezpieczyli kolejne 330 narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za które może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że mężczyzna działał w warunkach recydywy więc kara ta może zostać zwiększona jeszcze o połowę. Wobec mieszkańca Szczecinka na wniosek prokuratora zastosowany został przez Sąd Rejonowy w Szczecinku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Info: st. asp. Anna Matys