Strona główna Szczecinek CEEiRJ stworzyło wędkarski komiks

CEEiRJ stworzyło wędkarski komiks

Foto: CEEiRJ w Szczecinku

Do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, dzięki ogromnej pomocy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Wydawnictwu „Fikoty”, trafił pierwszy polski komiks o tematyce wędkarskiej.

Co łączy rodzinę Fikocińskich – Laurę, Szymona, Martę i Bartosza? Jak na to wszystko patrzy babcia Lusia? I czy dziadek Lucek mocno się tym przejmuje? Dowiecie się sami. Tak samo jak tego, co w naszym komiksie robią znane wszystkim, osiedlowe „karki”!

W powstanie tego wyjątkowego wydawnictwa zaangażowany był osobiście Dyrektor CEEiRJ Radosław Wąs oraz nasz instruktor wędkarstwa, a prywatnie prawdziwy karpiowy pasjonat Jarosław Dywizjusz.

Dlaczego komiks? To proste, nadal uważam, że to jedna z najlepszych, młodzieżowych form przekazania wiedzy oraz ogromna możliwość zarażenia pasją – mówi Radosław Wąs, dyrektor CEEiRJ. Pomysł powstania tego komiksu chodził nam po głowie od lat i cieszę się, że dzięki uporowi udało się zrealizować kolejny pomysł, który jeszcze niedawno wydawał się mocno nierealny.

Wydawnictwa trafią w ręce zainteresowanych na naszych imprezach plenerowych w 2023 roku, których zaplanowaliśmy sporo. Już dziś mogę zdradzić, że wśród znanych wszystkim wydarzeń, na których pokazuje się także stoisko CEEiRJ pojawi się nowość – Piknik Edukacyjny, na którym zaprezentuje się wiele ciekawych instytucji naukowych – kończy Radosław Wąs.

Opracowanie i druk komiksu możliwe było dzięki dofinansowaniu zadania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Info: Marcin Tadzik, CEEiRJ