Strona główna Aktualności Prawdziwy prezent dla OSP Sulikowo

Prawdziwy prezent dla OSP Sulikowo

Prawdziwym prezentem świąteczno-noworocznym pochwalić się mogą druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulikowie z gminy Barwice. W dniu dzisiejszym, 28 grudnia z rąk Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Marka Subocza, Minister Małgorzaty Golińskiej, Wicewojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Wójcika oraz Posła na Sejm RP Czesława Hoca dh Renata Góra Prezes OSP Sulikowo odebrała umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu w ramach naboru uzupełniającego programu „MAŁY STRAŻAK”.

– Zakupimy m.in. pilarkę, ubranie specjalne i narzędzie wielofunkcyjne halligan służące do np. wyważania drzwi. Brakowało tego u nas w jednostce, każdy sprzęt jest dla nas niezbędny – mówi dh Renata Góra, Prezes OSP Sulikowo.

Jednostka otrzymała dofinansowanie w kwocie 8 tysięcy złotych. Jednak to nie jedyne wsparcie. W rozmowie z nami strażacy zdradzają, że udało się pozyskać również środki z innych instytucji publicznych na wyposażenie utrzymujące gotowość bojową OSP Sulikowo na wysokim poziomie. Nie zdradzając szczegółów druhowie mówią, że w dalszym ciągu będą zabiegać o kolejne fundusze, by w pełni uzbroić swoje pojazdy ratowniczo-gaśnicze, a także by dostosować strażnicę do swoich potrzeb.

Warto nakreślić, że zadania jednostki ochrony przeciwpożarowej nie kończą się tylko na akcjach i pomaganiu innym. To również działalność kulturowa i jednoczenie się z mieszkańcami co swoim aktywnym udziałem w II Konwoju Świętego Mikołaja udowodnili znakomicie druhny i druhowie z OSP Sulikowo.

Gratulacje!

Jakub Łosek, Szczecinek112